Wszystko co powinieneś wiedzieć o wywoływaniu zdjęć przez Internet

Dzięki możliwości zamówienia odbitek przez Internet oszczędzasz czas i pieniądze. Aby być w pełni zadowolonym ze swojego zamówienia warto zapoznać się z kilkoma kwestiami.

Kadrowanie

Większość aparatów posiada możliwość wyboru formatu zdjęcia 1:1, 2:3, 4:3. Cyfry te oznaczają proporcje długości boków zdjęcia. Aby zdjęcie w całości wpisywało się w najczęściej wybierany format odbitki 10x15 cm, warto ustawić w swoim aparacie format zdjęcia na 2:3. Jeżeli chcemy wywołać coraz popularniejsze zdjęcia kwadratowe analogicznie wybieramy w aparacie ustawienia 1:1.

W przypadku kiedy mamy do wywołania zdjęcia nieproporcjonalne do wybranego formatu np. chcemy wywołać odbitki zrobione przy ustawieniu 4:3 na papierze o rozmiarze 10x15 mamy dwie opcje:

- wybór kadrowania fit co oznacza, że całe zdjęcie będzie wydrukowane na papierze, a krótsze boki zostaną wypełnione kolorem białym.

- wybór tradycyjnego kadrowania fill gdzie cały papier jest zadrukowany i zdjęcie zostaje przycięte do formatu - nasz system umożliwia samodzielne kadrowanie zdjęcia i podgląd każdej odbitki przed jej zamówieniem.

Wybór papieru

Wybór odpowiedniego papieru ma kluczową rolę dla efektu końcowego. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama papierów o różnej gramataurze, wykończeniach i właściwościach. Nasze laboratorium pracuje wyłącznie na renomowanych papierach firmy Fuji. Wybierać można pośród klasycznego papieru błyszczącego i matowego, ale oferujemy także papiery specjalne o wykończeniu perłowym oraz jedwabistym.

Dowolna wielkość zamówienia

Możesz zamówić zarówno kilka jak i kilka tysięcy odbitek w jednym zleceniu. Nasz system jest do tego przyzwyczajony :)

Atrakcyjna cena

Cena odbitki wywoływanej przez Intrnet jest zwykle kilka razy niższa niż gdybyś udał się do stacjonarnego punktu foto. Różnica ta wynika między innymi z tego, że obsługa zamówienia złożonego przez Internet jest o wiele łatwiejsza i wymaga mniej czasu i nakładu pracy ponieważ prawie wszystko dzieje się tutaj automatycznie. Jednak przy wyborze firmy z której usług chcemy skorzystać warto zachować zdrowy rozsądek. Istnieją firmy, które oferują bardzo niskie dumpingowe ceny i możesz być pewien, że ma to swoje odzwierciedlenie w jakości oferowanych produktów. Często takie zdjęcia drukowane są na tanim papierze, korzystają niskiej jakości chemii i nie posiadają odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Takie odbitki wyglądają nieatrakcyjnie i często po krótkim czasie blakną i do niczego się nie nadają.

Nasze laboratorium pracuje na wysokiej jakości papierze przy użyciu renomowanej chemii fotograficznej firmy Tetenal, a odbitki drukowane są na profesjonalnej maszynie Noritsu.